Přehled činnosti spolku Popular v roce 2013 a 2014

Spolek/občanské sdružení Popular vzniklo v červenci 2013 a do konce roku realizoval jednu akci s názvem Bardzo fajný večer.

Akce proběhla 30. listopadu v kině Bio Oko na Praze 7, se kterým má Popular navázanou dlouhodobou spolupráci. Bardzo fajný večer byl věnován polské kultuře.

Diváci měli možnost shlédnout koncert kapely Paula i Karol, projekci filmu Wszystko Płynie, následnou debatu s tvůrci filmu a po celou dobu byly v prostorách kina prezentovány polské zvyky v rámci svátku svatého Ondřeje „Andrzejki“ a servírovány polské delikatesy.

Akci navštívilo přibližně 200 diváků, informovala o ní média (Lidové noviny, Hobulet, ČRo3 Vltava, Radio 1), spustili jsme facebookový profil.

 

Rok 2014

V roce 2014 dosud proběhla další edice Bardzo fajného večera #2, akce se konala 3. dubna 2014 opět v kině Oko. Věnovala se tématu polské hip-hopové kultury.

I tento večer byl koncipován jako filmová projekce s několika „bonusy“. Promítán byl film Jesteś Bogiem, úvodního slova a uvedení do kontextu tématu se zhostil pražský rapper a výtvarník Vladimir 518. Po projekci měli diváci možnost účastnit se audiovizuální silent diskotéky, po celý večer také byla servírována polská jídla.

Akci navštívilo přibližně 150 diváků, Popular získal mediální partnerství ČRo3 Vltava, o akci informovalo mnoho internetových médií a také Lidové noviny.

 

Během roku 2014 máme v plánu realizovat podzimní Bardzo fajný festival (dvoudenní akci s více projekcemi a doprovodným programem) a dále pokračovat v konceptu Bardzo fajných večerů jako akcí, kde se nejen promítají filmy, ale divák má možnost zažít vybrané téma z více různých úhlů.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s