Čtvrtý Bardzo fajný festival! 23.-25. listopadu 2017

Celovečerní i krátké filmy, program pro děti, vernisáž festivalových výstav, kulinářské překvapení, knížky a vyšívací dílna ve vašem oblíbeném letenském kině!

ČTVRTEK 23. 11.
17:00 Zahájení festivalu s kulinářským zážitkem, Vernisáž výstavy Neznámé polské hrdinky ve spolupráci s Polským institutem
18:00 Filmové Podlesí útočí!
Filmové Podlesí útočí! je jedním z nejvýraznější počinů kulturního centra v Bělostoku, které se od roku 2004 zaměřuje na popularizaci nezávislého filmu ze severovýchodu Polska. Na projekcích  doma i v zahraničí prezentují jak etablované filmaře oceněné na světových festivalech, tak začínající tvůrce různých žánrů. Kolekci krátkých filmů sestavených přímo pro BFF 2017 představí v Bio Oko zástupci Podlesí osobně.

PÁTEK 24. 11.
18:00 Vzpomínky na léto (Adam Guziński, PL, 2016, 90 min, trailer)
Jsou letní prázdniny a na malém městě se zdánlivě nic neděje. Dvanáctiletý Petr se ale nenudí. Žije v malém bytě se svou matkou a každý den ji poráží v šachu. Mají k sobě velmi blízko. Když se matka začne v noci vytrácet z bytu, chlapce to trápí. Sladké i hořké dospívání v kulisách sedmdesátých let v artovém snímku, z něhož na diváka dýchne prázdninová atmosféra, zavane letní vzduch a cákne voda z rybníku.
20:30 S láskou Vincent (Dorota Kobiela, Hugh Welchman, PL/VB, 2017, 95 min, trailer)
S láskou Vincent je dlouho očekávaný výtvarný filmový počin, natočený animací originálních olejomaleb v kombinaci s hraným filmem. Je to první takový film svého druhu na světě. Příběh nahlíží do tajemných okolností smrti umělce, který ještě 6 týdnů před smrtí psal v dopisech, že se cítí dobře a je klidný. Scénář k filmu vznikl na základě 800 van Goghových dopisů, které psal svému bratru Theovi. Na vzniku filmu se podílelo 125 malířů a animátorů z celého světa a podle tvůrců by rozložené olejomalby dokázaly pokrýt celý Londýn. Film můžete vidět v předpremiéře díky spolupráci Bardzo fajného festivalu s distribuční společností Bohemia Motion Pictures.
Po filmu následuje diskuse s hlavním animátorem Piotrem Dominiakem.

SOBOTA  25. 11.
18:00 Marie Curie (Marie Noelle, PL / Něm. / FR, 2016, 100 min, trailer)
Příběh špičkové vědkyně, která se nebála postavit mužskému světu ve vědě. Příběh neobyčejné a cílevědomé ženy, matky, manželky a milenky, která než se stala světově proslulou vědkyní, musela opustit své rodné Polsko a přes rodinnou tragédii v nové společnosti bojovat nejen za své objevy, ale také bránit svůj původ, pověst a svou lásku.
20:30 Umění milování (Maria Sadowska, PL, 2017, 117 min, trailer)
Film inspirovaný životem lékařky Michaliny Wisłocké, která se na konci 70. Let stala v Polsku velkou popularizátorkou sexuality a přes odpor tehdejší komunistické cenzury a konzervativní společnosti se jí podařilo vybojovat vydání knihy, která způsobila sexuální revoluci v mnoha polských domácnostech. Snímek režisérky Marie Sadowské nahlíží do dramatického života a soukromí silné osobnosti gynekoložky, ale také milující matky a milenky s nelehkým citovým životem, která sama část života prožila v milostném trojúhelníku. Příběh je vyprávěný s lehkostí a nese se na stejné vlně humoru jako některé pasáže z knihy. Letošní polský divácký hit s vynikajícími výkony herců.
DOPROVODNÝ PROGRAM:

  • Výstava Neznámé polské hrdinky (Niepodłegle Polki)
  • Bardzo fajná Zašívárna /// Vyšívací workshop pro dospělé (sobota 25. 11. 15.00 – 18.00, přihlášky >>> zasivarna.eu)
  • Ozvěny Frame Comics Art Festivalu /// www.framefestival.cz
  • Polské delikatesy /// Polský stůl – Oblíbené polské pochutiny připravené s láskou od pražských Polek  – čtvrtek 17:00 – 20:00  (zahájení), pátek 17:00 – 20:30, sobota 14:30 – 20:00
  • Polské drinky na baru Bia Oko
  • Prodej knih /// výběr z nových polských překladů

Festival se koná za laskavé podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hl. města Prahy, Městské části Praha 7, Státního fondu kultury, Nadace život umělce ve spolupráci s Polským institutem v Praze, kinem Bio Oko a mnoha dalšími partnery.

Vstupenky lze koupit v kině Bio Oko nebo na Goout.cz.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s