Bardzo fajný večer #6 na vzduchu

Letní retrokino, koncert nevšední polské kapely Jazgodki, svěží delikatesy a křest nové knihy o polském divadle. V pořadí šestý Bardzofajný večer zve na hudebně-filmové putování po polské kultuře v pátek 15. června do Tiskárny na vzduchu.

Vstupenky zakoupíte v Goout.cz, na křest v 18:00 lze příjít i bez vstupenky. Vstupenka platí na koncert a film.

Program večera:

18.00 Začátek akce, Polské delikatesy – Svěží polské pochutiny připravené s láskou od pražských Polek.

19.00 Křest knihy Jana Jiříka – Divadlo jako utopie(NAMU – Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze, 2018) – O polském divadelním studiu Reduta, které působí od roku 1919 ve Varšavě.

20.00 Koncert kapely Jazgodki – Dvě výrazné muzikantky – Katarzyna Jackowska-Enemuo a Iwona Sojka a jejich hudební putování překračující hudební škatulky. Autorská hudba a nevšední spojení world music, folku a tradiční lidové hudby z Polska i dalších zemí. / http://www.jazgodki.pl

21.30 Letní retrokino – Projekce 16mm filmu Con amore (Jan Batory / Polsko, 1976, 97 minut; polsky, české titulky) ve spolupráci se spolkem Biograf 16 – pořadatelem oblíbených letních retrokinna střeše Veletržního paláce a v zahradě AVU

Dva nadějní mladí pianisté Grzegorz a Andrzej se připravují na velkou mezinárodní klavírní chopinovskou soutěž. Cílevědomý Grzegorz má sice dokonalou techniku hry, ale miláčkem publika je talentovaný Andrzej. Jejich profesor jim během přehrávek klade na srdce – nejdůležitější v životě je klavír, každou dívku přece může nahradit jiná. Ocení chlapci jeho radu? A věděli jste, že Chopin byl Polák? Přijďte se podívat do bardzofajného letního kina.

Kapela Jazgodkijazgodki kapela oficial 2

film Con Amorecon amore 3

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s