Bardzo fajný večer #4 jaro 2016

V pořadí již čtvrtý Bardzo fajný večer nabídnul svým divákům program zahrnující „divadlo, ženy a zpěv“.
Program zahajovala slezská písničkářka Beata Bocek akustickým koncertem v kavárně kina Bio Oko, doprovodil ji švédský hudebník Christoffer Strandh, tato část programu byla zdarma.
Projekci filmově zpracovaného záznamu inscenace Ženský chór / Magnificat (jedné z důležitých inscenací současné polské divadelní scény v režii Marty Górnické) přijela uvést polská kulturoložka Agata Adamicka-Sitek, která je zároveň dramaturgyní inscenace a po skončení projekce následovala hodinová diskuse tlumočená do češtiny a polštiny právě o inscenaci a polském divadle.
Po celou dobu mohli návštěvníci ochutnávat polské delikatesy od spřátelených kuchařských týmů Polský stůl a Przekąski – Zakąski.

Harmonogram akce
15:30 – start delikates
16:00-17:00 – koncert Beaty Bocek
18:00-19:00 – lektorský úvod A. Adamiecke a projekce inscenace Ženský chór
19:00-20:00 – debata s A. Adamieckou a českým teatrologem Lukášem Jiřičkou

Zhodnocení a přínos akce
Podstatou a základní myšlenkou našich akcí je spojení „film a něco navíc“. Bardzo fajné večery jsou tematické, na téma filmu navazují ostatní aktivity. Usilujeme tím o přispění k popularizaci a šíření polské kultury u nás, bourání kulturních stereotypů a podnícení mezikulturního dialogu.
Akce se zúčastnilo celkově přibližně 100 diváků, projekce se zúčastnila více než polovina. Na akci jsme navzdory divácky obtížnějšímu tématu měli skvělé ohlasy, především z řad divadelních odborníků, kteří byli přítomni, ale i z řad našich stálých diváků.

Foto: Dita Havránková